Kombi Bakımı Yapıldı Ancak Yine de Arızalandı

Evde, ofiste, toplu kullanım alanlarında sıklıkla kullanılan kombiler sayesinde ısınmak çok daha ekonomik bir hale geliyor. Özellikle de kombilerin ileri nesil teknolojileri ve temel çalışma prensipleri sayesinde daha düşük yakıt tüketimi ile çok daha geniş alanlarda verimli bir ısınmanın sağlanabilmesi mümkün oluyor. Günümüzde kombilerde kullanım alanları ve kullanım kapasiteleri açısından mevcut ihtiyaçlara yanıt verebilecek farklı özelliklerde ve fonksiyonlarda kombi modelleri bulunuyor. İşte bu noktada doğru kapasitede ve özellikte kombi modelinin seçilmesi verimli bir kullanımın elde edilebilmesi açısından çok önemlidir. Ancak kombinin kullanımı sırasında kullanıcılar her ne kadar önemli olsa da dikkatli kullanım açısından bakım ve benzeri işlemler açısından pek de ilgili olmayabiliyor. Bu tip kullanım yaklaşımları diğer elektronik ürünlere oranla kombilerde çok daha etkili olumsuz sonuçlar oluşturmaktadır. ECA Kombi Servisi merkezine gelen kombi arızalarında da genel olarak kullanıcıların hatalı kullanımları ve özellikle de yıllık bakımlarını düzenli olarak yaptırmamaları etkenleri arızaların ana kaynağı olarak öne çıkıyor.

 

Kombi çalışması sırasında artan doğalgaz kombi bacası yardımı ile dışarıya atılır. Bunun dışında tesisattan su alımı gerçekleştirilir. Bu gibi faktörler kombinin hava çıkış noktalarından, su alım kanallarına kadar her noktada tıkanıklıkların meydana gelmesine neden olabiliyor. Bu tıkanıklıklar ilk aşamada performans kaybı gibi çok verimsiz bir kombi kullanımına yol açabilecek etkiler oluşturabildiği gibi daha ileri aşamalarda kombinin ne ısınma ne de sıcak su ihtiyaçlarının karşılanamaz duruma gelmesine neden olur. Böyle bir durum yaşamamak için mutlaka yıllık periyodik kombi bakım işlemleri için kesinlikle Pendik ECA Kombi Servisi merkezinden destek alarak, kombi bakımının düzenli yaptırılması gerekir.

 

Kombi bakımın yaptırılması arızalanmayacağı anlamına gelmez. Bu yüzden de Maltepe ECA Kombi Servisi merkezi kullanıcıların, olası arızalanmalara karşı mutlaka kombilerini düzenli olarak kontrol etmeleri konusunda uyarıyor. Özellikle de kombilerde hata kodları ile bir sorun olduğu zaman dijital gösterge ekranında uyarı yanıp, sönmesi ve sesli uyarılar ile hata hakkında bilgi verilmektedir. Eğer böyle bir durum yaşanıyor ise en kısa süre içerisinde sorun daha da ilerlemeden ya da tüketici açısından ciddi bir güvenlik riski oluşturmadan profesyonel servis desteğine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir